Járvány
A Pentagon titkos oltásellenes kampányt folytatott a Covid vakcina ellen
Az amerikai hadsereghez köthető hamis közösségi médiafiókok százait használták a jelentések szerint arra, hogy félelmet keltsenek a kínai oltással kapcsolatban Ázsiában.
2024.06.30 17:24ma.huAz amerikai hadsereg a járvány tetőpontján titkos közösségi média kampányt rendezett a kínai Covid-oltás befeketítésére - jelentette a Reuters.
A Pentagon kampánya a kínai vakcina lejáratására 2020 tavasza és 2021 közepe között zajlott, a Fülöp-szigetekre összpontosítva, mielőtt Ázsia más részeire és a Közel-Keletre is átterjedt volna - állította az ügynökség egyik cikkében.
A kampány filippínó felhasználóknak álcázott hamis közösségi médiafiókokra támaszkodott, hogy olyan állításokat terjesszen, amelyek szerint a kínai Sinovac vakcina, valamint az ország által gyártott tesztkészletek és arcmaszkok rossz minőségűek.
A Sinovac, amelyet 2021 márciusában kezdtek el bevezetni, az első oltóanyag lett, amely a Fülöp-szigeteken elérhető volt a világjárvány idején.
"A COVID Kínából jött és a vakcina is Kínából jött, ne bízz Kínában!" - állt egy jellegzetes posztban a kampány részeként, amelynek középpontjában a #ChinaAngVirus (Kína a vírus) szlogen állt a Reuters szerint. Egy másik gyakran előforduló poszt azt állította: "Kínából - PPE, arcmaszk, oltóanyag: FAKE. De a koronavírus valódi".
Továbbá a Pentagon azt próbálta közvetíteni az ázsiai és közel-keleti muszlim felhasználók felé, hogy mivel a vakcinák néha sertészselatint tartalmaznak, a kínai oltást az iszlám törvények szerint tilos lenne beadni - olvasható a jelentésben.
A Reuters szerint vizsgálata legalább 300 olyan fiókot talált a Twitteren - amit azóta X-re kereszteltek át -, amelyek megfeleltek a kampányról újságíróknak beszámoló volt amerikai katonai tisztviselők által adott leírásoknak.
Az ügynökség közölte, hogy kapcsolatba lépett az X-szel a fiókok miatt, és az Elon Musk tulajdonában lévő platform - az aktivitási minták és belső adatok alapján - megállapította, hogy a szóban forgó profilok egy összehangolt botkampány részei voltak. A fiókokat törölték - tette hozzá.
Az amerikai védelmi minisztérium egy magas rangú tisztviselője megerősítette a Reutersnek, hogy valóban zajlott titkos közösségi média kampány a Sinovac ellen, de további részleteket nem volt hajlandó elárulni.
A Pentagon szóvivője azt mondta az ügynökségnek, hogy az amerikai hadsereg "különböző platformokat használ, beleértve a közösségi médiát is, hogy ellensúlyozza ezeket az USA, a szövetségesek és a partnerek ellen irányuló rosszindulatú befolyásolási támadásokat". Peking volt az, aki "dezinformációs kampányt indított, hogy hamisan az Egyesült Államokat hibáztassa a COVID-19 terjedéséért" - állította.
A kínai külügyminisztérium e-mailben küldött válaszában hangsúlyozta, hogy Peking régóta fenntartja, hogy az amerikai kormány manipulálja a közösségi médiát és dezinformációt terjeszt.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:38 Magára hagyták a babát a tűzforró autóban
- 10:36 Elbontják a Balaton legszebb kilátóját
- 8:34 Hatalmas erdőtüzek Németországban - evakuálni kell a lakosságot
- 6:12 BM: szeptembertől és januártól tovább emelkedik a tanárok és az óvónők bére
- 20:07 Négy francia megyében továbbra is a legmagasabb szintű a hőségriasztás
- 18:52 Minden idők legforróbb júniusán van túl Spanyolország
- 16:16 Új vércsoportot fedeztek fel francia kutatók - egyedülálló eset a világon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06