Klímaváltozás
A mérések kezdete óta 2023-ban volt a Föld legmelegebb nyara
A globális felmelegedés hosszú távú tendenciája folytatódik.
2023.09.15 07:45MTIA mérések kezdete, 1880 óta 2023-ban volt a legmelegebb nyár a Földön - közölte a NASA csütörtöki jelentésében.
A NASA New York-i Goddard Űrkutatási Intézetének tudósai szerint június, július és augusztus hónapok együttesen 0,23 Celsius-fokkal voltak melegebbek, mint bármely más nyár a NASA nyilvántartásában, és 1,2 Celsius-fokkal melegebbek az 1951 és 1980 közötti átlagos nyári hőmérsékletnél.
A NASA több tízezer meteorológiai állomás felszíni levegőhőmérsékleti adatai, valamint a hajókon és bójákon elhelyezett műszerek tengerfelszínen mért hőmérsékleti adatai alapján állapította meg az idei nyár hőmérsékleti rekordját.
Josh Willis, a NASA sugárhajtómű-laboratóriumának (JPL) éghajlatkutatója és oceanográfusa elmondta, hogy nagyrészt a kivételesen magas tengerfelszíni hőmérséklet a felelős a nyári melegrekordért. A tengerfelszín hőmérsékletének emelkedését részben az El Nino éghajlati jelenség visszatérése is fokozta.
A NASA honlapján publikált jelentés szerint a 2023-as nyár melegrekordjával a globális felmelegedés hosszú távú tendenciája folytatódik.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 1:30 Áder János: szerdán nyílik a Planet expo
- 0:30 A játszma nyerte a legjobb filmnek járó díjat a pármai fesztiválon
- 23:30 NAK-FruitVeB: érik a magyar körte, október végéig szüretelik
- 22:30 Vádat emeltek egy férfi ellen, aki változatos módszerekkel csalt ki több tízmilliót áldozataitól
- 21:30 GFM: egy év alatt 74 ezer forinttal nőtt a bruttó kereset
- 17:26 A rémálom visszatér? Egy új, halálos denevérvírus terjed Ázsiában
- 17:00 Visa: a magyarok több mint háromnegyede rendszeresen adományoz
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06