Villámárvizek
Heves viharok csaptak le Németországra
Több településen villámárvíz pusztított, egy ember súlyosan megsérült.
2016.07.22 10:31MTIHeves viharok csaptak le Németország nyugati és déli részére, pénteki sajtójelentések szerint több településen villámárvíz pusztított, egy ember súlyosan megsérült.
A legnagyobb károk a Bonn térségében fekvő Euskirchen járásban keletkeztek a csütörtök délután kezdődött özönvízszerű esőzés miatt. A Mechernich nevű kisvárost helyenként másfél méter magas víz lepte el. Az alig 30 ezer lakosú településen több mint 450 helyszínre riasztották a tűzoltókat. Volt, akit csónakkal kellett kimenekíteni otthonából, és egy embert súlyos sérülésekkel kórházba vittek. A helyzet csak péntek reggelre normalizálódott a Westdeutscher Rundfunk (WDR) regionális közszolgálati médiatársaság jelentése szerint.
Az Észak-Rajna-Vesztfália tartománybeli járás mellett Hamburgban és Alsó-Szászország tartomány több részén is áradások keletkeztek, és az ország déli térségét is viharokkal érte el a hőséget megszüntető hidegfront. Bajorországban fákat csavart ki és villanyvezetékeket szakított le a vihar, a tartomány fővárosában, Münchenben villámcsapás miatt fennakadások voltak az elővárosi vasút (S-Bahn) közlekedésében.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


