LEED-tanusított
Képeken a debreceni energiatakarékos csodaépület
A 6000 négyzetméteres, 300 munkatársnak helyet biztosító épület sokkal kevesebb energiát használ fel, mint egy ugyanilyen hagyományos épület. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt
2015.08.13 16:25MTI
MTI Fotó: Czeglédi Zsolt
A National Instruments (NI) Science Park épülete Debrecenben, a globális túlfogyasztás napján, 2015. augusztus 13-án. Az elmúlt év szeptemberében átadott épület Budapesten kívül elsőként nyerte el az Amerikai Zöld Építészeti Tanács (US Green Building Council) LEED (Leadership in Energy & Environmental Design) minősítési rendszer arany fokozatát. A 6000 négyzetméteres, 300 munkatársnak helyet biztosító épület sokkal kevesebb energiát használ fel, mint egy ugyanilyen hagyományos épület.
Dolgozók a National Instruments (NI) Science Park épületében Debrecenben, a globális túlfogyasztás napján, 2015. augusztus 13-án. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
- 22:46 Batman járja Ráckeve utcáit éjszakánként - már többször is látták a titokzatos alakot
- 16:10 Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
- 10:49 Kapitány István: kizárják az OPUS TITÁSZ-t az RRF-pályázatokból
- 10:37 Megrongálták a zsámbéki polgármester családjának két autóját
- 8:59 Egyetlen pillanat is elég a bajhoz - a rendőrség videóval figyelmezteti a rollereseket
- 6:54 Szarófantom tartja izgalomban Orosházát - a lakosság segítségével keresik a rejtélyes alakot
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


