A mentőcsomag diktál
FT: mély recesszió és kemény megszorítás vár Portugáliára
A Financial Times, amely hozzájutott a segítségnyújtásról szóló megállapodás egy másolatához írta: mély recesszió és többévi kemény megszorítás vár Portugáliára a pénzügyi mentőcsomaghoz csatolt feltételrendszer alapján.
2011.05.05 10:15MTIA londoni gazdasági napilap beszámolója szerint az egyezségben szerepel egyebek mellett a közalkalmazotti fizetések és nyugdíjak befagyasztása 2013-ig, valamint különadó kivetése a havi 1500 eurót (400 ezer forintot) meghaladó nyugdíjakra.
A portugál ügyvezető kormány, valamint az EU és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) közötti egyezségben szereplő előrejelzések szerint Portugália hazai összterméke (GDP) az idén és jövőre is várhatóan 1,5-2 százalék közötti mértékben csökken, és a munkanélküliség valószínűleg 12 százalék fölé emelkedik - írta a lap.
A Financial Times szerint az intézkedések és az előrejelzések ellentmondanak José Sócrates ügyvezető portugál kormányfő azon kijelentéseinek, hogy a portugál segélycsomagról szóló megállapodás feltételei enyhébbek a görög és az ír pénzügyi segítséghez csatolt feltételrendszernél.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06