Túl drága az egészség

Nielsen: a magyarok szerint drágák az egészséges élelmiszerek

A magyarok többsége túl drágának tarja az egészséges étkezéshez szükséges élelmiszereket a Nielsen piackutató felmérése szerint.

2010.09.20 18:46MTI

A Nielsen piackutató vállalat 55 országban, köztük Magyarországon, több mint 27 ezer fogyasztó megkérdezésével végzett felmérést.

Felmérésük szerint Magyarországon legtöbben az egészséges élelmiszerek magas árában látják az egészséges táplálkozás akadályát.

A magyar fogyasztók 44 százaléka szerint a kínálat jó egészséges élelmiszerekből, és a többség úgy vélik, finomak is ezek a termékek.

A magyar válaszadók közel kétharmada úgy gondolja, meg tudja különböztetni, hogy egészsége szempontjából melyik élelmiszer előnyös, és melyik nem.

A vizsgált országok közül a régióban a magyarokhoz hasonlóan a cseh és horvát válaszadók többsége is a magas árat említette az egészséges táplálkozás akadályaként.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.