Visszautasították a svédek
Az LMP továbbra is meg akarja kapni a Gripen-aktákat
Az LMP annak ellenére is meg akarja kapni a Gripen-iratokat, hogy azok kiadását a svéd fél elutasította - mondta hétfői parlamenti sajtótájékoztatóján Jávor Benedek.
2010.09.13 16:10MTI
A politikus közölte, hogy az elutasítás tényéről Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter szóban tájékoztatta a képviselőt. Jávor Benedek azt kérte a miniszterelnök-helyettestől, hogy a magyar kormány nyújtson be fellebbezést az ügyben.
Hozzátette, hogy Svédországban egy hét múlva választást tartanak és reméli, hogy utána az új kormánnyal "tisztább helyzetben" lehet tárgyalni a kérdésről.
Hozzátette, ők maguk sem adják fel: svéd parlamenti kapcsolataik, valamint svéd oknyomozó újságírók segítségével próbálnak hozzáférni az adatokhoz.
Az eset hátterét ismertetve emlékeztetett arra, hogy korábban nemzetközi vizsgálat zajlott a Gripen harci repülőgépek beszerzése kapcsán, mert Csehországban és Magyarországon is korrupció gyanúja kísérte az ügyet.
Megjegyezte, hogy a svéd főügyész egy tavalyi interjújában azt valószínűsítette, hogy "a svéd ügyészségen egy elég vaskos akta található, amely a svédországi nyomozás magyarországi szálairól tartalmaz információkat".
Mint mondta, ők ezt szerették volna megkapni.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:36 Orosz hírszerzés: ukrán-brit provokáció készül a Balti-tengeren
- 18:13 A legsúlyosabb büntetéssel sújthatják a minnesotai gyilkosságok elkövetőjét
- 16:10 Elfogyhatnak Izrael légvédelmi rakétái
- 14:43 NAÜ - Nincs bizonyíték arra, hogy Irán atombombán dolgozna
- 12:33 Tömegsír egy apácák által működtetett anyaotthonnál - közel 800 gyermek holttestét rejtheti egy szennyvíztározó
- 10:04 Újraélesztettek egy két hónapos csecsemőt Fejér vármegyében
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06