Ismét gyengült a forint
Gyengült a forint a bankközi devizapiacon
Kedvező külső piaci környezetben kezdetben erősödött, majd "bedőlt" a forint árfolyama csütörtökön.
2010.06.03 18:54MTIAz eurót csütörtök délután négy órakor 277,23 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben a délelőtt kilenc órakor tartott 274,25 forint és a szerda délutáni 275,71 forint után.
A dollárt 227,20 forinton jegyezték csütörtök délután 1,2224 dolláros euróárfolyam mellett. Szerdán a dollárt 226,29 forinton, az eurót 1,2192 dolláron jegyezték. Csütörtök délelőtt a dollár jegyzése 222 forint közelében is járt. A svájci frank jegyzése csütörtök délután 197,09 forint a szerda délutáni 195,30 forint után.
A frankot csütörtök délelőtt 193 forintnál is jegyezték. 100 japán jent délután 245,62 forinton jegyeztek a szerdai 245,67 forint után. A jent csütörtök délelőtt 240 forint közelében is jegyezték. Kedvezően alakult a nemzetközi befektetői hangulat csütörtökön a térségbeli devizák árfolyamkilátásait illetően.
Erősödő amerikai és ázsiai tőzsdei zárásokat követően bíztató európai makrogazdasági, majd a délután folyamán amerikai makrogazdasági adatok láttak napvilágot. Az európai tőzsdeindexek délután már két százalék körüli nyereségben jártak, az amerikai tőzsdeindexek pedig a kereskedés első fél órájában fél százalékos nyereséget értek el.
A forint is és a zloty is erősödéssel kezdte a napot, a zloty 4,09-es eurójegyzésről délelőtt 4,07 környékére erősödött, majd ezen a szinten ingadozott a délutáni órákban. A forint a nemzetközi kereskedelemben a csütörtök hajnalban tartott 275,25-ös eurójegyzésről a déli órákig 274 alá erősödött, majd elszakadt a nemzetközi folyamatoktól, és meredek gyengülésnek indult egészen 277,50-ig.
Az MTI által megkérdezett kereskedők a forint délutáni árfolyamvesztését belpolitikai tényezőnek, a gazdasági "kríziskezelés" szükségességéről egy debreceni gazdasági konferencián elhangzott "súlyos" kijelentések hatásának tulajdonították.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


