"Akarok és fogok"
Simor András: esküm a hatéves ciklus kitöltésére kötelez
Alkotmányos kötelezettségem, hogy a hatéves mandátumot kitöltsem, a köztársaság elnök előtt tett eskü erre kötelez - jelentette ki Simor András, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke szerdán sajtótájékoztatón Budapesten.
2010.05.05 17:51MTI"A törvény kormányzati cikluson átívelő hatéves időtartamot jelöl ki a nemzeti bank elnöke számára, ez a pénzügypolitikai fékek és egyensúlyok rendszerének a része, esküm ennek a hatéves mandátumnak a kitöltésére kötelez" - fogalmazott Simor András.
Hozzátette: az MNB függetlenségének és elsődleges céljának veszélyeztetése nélkül, "akarok és fogok együttműködni az új kormányzat pénzügypolitikusaival".
Simor András elmondta: a jegybank kész segítséget nyújtani a miniszterelnökség államtitkári posztjára jelölt Varga Mihálynak, aki egyben a tényfeltáró bizottságot vezeti. Ennek az egyeztetésnek része lehet az MNB 2009. évi gazdálkodásáról szóló tájékoztatás, illetve a május végén kibocsátandó inflációs előrejelzés, ami áttekintést nyújt a makrogazdasági helyzetről.
Emellett az MNB két héten belül bemutatja a kormány, illetve a nyilvánosság számára készített dokumentumot Az együttműködés könyve címmel. Ez a dokumentum az államháztartásért felelő miniszter számára pontosan és részletesen bemutatja a jegybankban folyó munkát - jelezte az elnök. Simor András kijelentette: "bízom benne, hogy Matolcsy György kijelölt miniszterrel meg fogjuk találni az együttműködés területeit".
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


