850 millió forint
Egyre több kisvállalkozás kér Széchenyi Kártya hitelt Szabolcsban
Az idén már 103 kisvállalkozás kért Széchenyi Kártya hitelt a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi és Iparkamara közvetítésével, együttesen 850 millió forintot - közölte Mészáros Éva, a szervezet sajtóreferense az MTI-vel.
2010.04.13 07:10MTIMárcius 12-ig 54 vállalkozás vette át a kedvezményes, állami kamattámogatású kölcsönt, összesen 345 millió forintot, míg a többi kérelem elbírálás alatt van a bankoknál - mondta a kamara kommunikációs vezetője.
Hozzátette: egy évvel korábban, hasonló időszakot figyelembe véve, 93 nyírségi vállalkozás nyújtott be igényt a kamaránál, 732 millió forint összegre. Mészáros Éva tájékoztatása szerint a gazdasági válság miatt 2009-ban valamivel kevesebben kértek Széchenyi Kártya hitelt Szabolcsban. A tavalyelőtti 278 kölcsönnel szemben így 258-an kaptak pénzt finanszírozási gondjuk megoldásához. Az összeg viszont nagyobb volt, a 2008-as 1,8 milliárd forinttal szemben 1 milliárd 952 millió forintot fizettek ki a bankok.
A Széchenyi Kártya 2002-es bevezetése óta a megyében összesen 32 milliárd forintot meghaladó kedvezményes kamatozású kölcsönt igényeltek és kaptak a vállalkozások.
Több mint 5.400 kis szabolcsi cég vehette fel a hitelt. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének adatai szerint a kártya bevezetés óta eltelt nyolc évben országosan 168 ezren igényeltek kölcsönt, a vállalkozások mintegy 20 százaléka élt a lehetőséggel. A kihelyezett hitelkeret pedig meghaladta a 725 milliárd forintot.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


