Pénzszerzés- bármi áron
Mi ez a nagy sietség? Széndioxid-kvótát értékesítene a Bajnai-kormány
A Bajnai-kormány a következő évekre vonatkozó szén-dioxid-kvóták gyors és nyomott árú értékesítésével tartaná a költségvetési hiányt - írta keddi számában a Magyar Nemzet.
2010.03.09 07:57Magyar NemzetA lap úgy tudja, hogy olyan nagy tétel szén-dioxid-kvótát kíván gyorsan értékesíteni a kormány, amely akár több évre előre is befolyásolhatja a következő kormány bevételi lehetőségeit.
A Magyar Nemzet úgy fogalmaz, hogy a lapnak a Pénzügyminisztérium kommunikációs vezetője közvetve elismerte, folynak a tárgyalások, és azt is elmondta, hogy a válság miatt valóban nyomottabb árakkal kell kalkulálni. Pichler Ferenc a lapnak elmondta, hogy az eladásból származó pénz a költségvetésbe folyik be.
A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium a vételi érdeklődés tényét erősítette meg a Magyar Nemzetnek. A lap úgy tudja: "a sietség oka", hogy március végére már 75 százalékban teljesül az egész évre tervezett hiány, ami az év közepére száz százalékra nőhet.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:04 Gál Péter: tavaly 1,7 millió hektoliter bort fogyasztottak Magyarországon
- 8:03 KSH: a bruttó átlagkereset 708.300 forint volt,
- 6:02 MVM: júliustól kizárólag elektronikus energiaszámlát kapnak a nem lakossági ügyfelek
- 20:59 Olasz bíróság: a migránsokat szállító civil hajóknak saját országukban kell kikötni
- 18:58 Számlagyárat lepleztek le a Budapesti Nagybani Piacon
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06