Megkapták vagy sem az ígért hatmilliárd forintot?
Most akkor mi van? Eltérő információk a kórházak pénzéről
Egyetlen kórház sem kapta meg január első munkanapján a decemberre ígért hatmilliárd forintot - mondta a Magyar Nemzetnek Csiba Gábor, a Stratégiai Szövetség a Magyar Kórházakért Egyesület elnöke.
2010.01.05 09:05MNO, VGA vg.hu szerint az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) és a Magyar Államkincstár (MÁK) január 4-i értéknappal utalta át a pénzt, s azt a legtöbb intézmény már meg is kapta.
A Magyar Nemzet keddi számában azt írja: Csiba Gábor szerint a súlyos anyagi nehézségekkel küzdő kórházak halasztani kénytelenek a tervezett beavatkozásokat, a várólisták pedig nőnek. Véleménye szerint a késlekedés egy előre megtervezett költségvetési trükk, aminek révén az ágazat hiányát 2010-ben csökkenteni lehet papíron az előző év rovására. Megjegyezte azt is, hogy a pénzügyi és az egészségügyi miniszter által tavaly október 7-én ígért 6 milliárd forint a kórházak jelenlegi helyzetében csepp a tengerben, az eddig felhalmozott százmilliárd forintos adósságállomány ismeretében nem old meg semmit a magyar betegellátásban.
A vg.hu-t az Egészségügyi Minisztérium sajtóosztálya úgy tájékoztatta: az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) és a Magyar Államkincstár (MÁK) január 4-i értéknappal átutalta valamennyi fekvő- és járóbetegellátó egészségügyi szolgáltatónak, illetve a számlavezető bankjának a szakmai szervezetek és a kormányzat megállapodásának megfelelően juttatott 6 milliárd forint többletforrást. Azokhoz az intézményekhez, amelyeknél a MÁK a számlavezető, maradéktalanul megérkezett az október havi teljesítményük után járó havi finanszírozás. A más számlavezetővel szerződésben álló intézmények bankjukon keresztül kapják meg a pénzt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


