Luxuskényelem a válságban is
Megszorítanak itt, szórnak ott? Százmilliók az őszödi üdülőre
A megszorítás ellenére százmilliókat költött a kormány saját luxuskényelmére - írja pénteki számában a Magyar Hírlap.
2009.12.18 07:34Magyar NemzetAnnak ellenére, hogy a kormány számtalanszor ígéretet tett arra, hogy a takarékoskodást önmagán kezdi, a közelmúltban számos építési munkát végeztek a kormánytagok és az államigazgatás felső vezetői által látogatott Balaton-parti szállóban - olvasható a lapban.
A lap szerint a kormányüdülő éttermének és konyhájának renoválására, bővítésére például 228 milliót fordítottak, az épület gázkazán-beszerzésére és beépítésére pedig 64 millió forintot költöttek, és az egyik üdülőépületben két felvonót is kicseréltek 13,8 millió forintért.
A Központi Szolgáltatási Főigazgatóság az állami gépkocsik vonatkozásában sem fogadta meg Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök tavaly októberben tett intelmét, hogy állítsák le a központi közigazgatásban az összes autó-, telefon- és bútorbeszerzést - írja a lap.
Idén januárhoz képest ugyanis lényegesen több felső- és középkategóriás autó került a kancellária háttérintézményének tulajdonába; míg év elején 135 gépkocsival gazdálkodott a főigazgatóság, novemberben már 160-nal.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


