A vezetők autóit nem cserélik le

Nettó ötmilliárdért új autók százai az agrárhivatalnál

Nettó ötmilliárd forintért összesen 838 új járműre cseréli használt autóit a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal (MGSZH) - írta hétfői számában a Napi Gazdaság.

2009.12.07 07:41Napi Gazdaság

Az új autókat - melyek átvételét már megkezdték a megyei szakigazgatóságok - bérli a hivatal. Hat évre kötöttek szerződést a közbeszerzési eljáráson nyertes cégekkel, amelyeknek vállalniuk kellett a hivatal 1144 használt autójának felvásárlását is. A hivatal korábban 945 jármű bérletére írt ki pályázatot, de a válság miatt módosították a beszerzési igényt és a vezetők autóit nem cserélik le.

A beszerzés szükségességét Harka Zoltán, az MGSZH sajtófőnöke azzal indokolta, hogy a meglévő, több mint tízéves átlagéletkorú járműpark fenntartása nagyon költséges volt, és a megfelelő színvonalú szakmai munka ellátásához sem jelentett teljes körű, illetve elfogadható hátteret.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.