12 órás vita a módosító indítványokról
Folytatódik a 2010-es költségvetés vitája a parlamentben
A 2010-es költségvetési törvényjavaslat részletes vitájával folytatódik ma az Országgyűlés ülése.
2009.10.20 08:57MTIA képviselők 12 órás időkeretben vitathatják meg a benyújtott módosító indítványokat. Több mint 1.400 módosító indítványt nyújtottak be a képviselők a 2010-es költségvetés tervezetéhez, ennek több mint 95 százalékát a Fidesz-KDNP jegyzi. Az MSZP az előre bejelentett ügyeket vette sorra a másfél tucat indítványában: a gyermekétkeztetés, illetve a két tannyelvű oktatás normatíváját és a fogyatékkal élő embereket képviselő szervezetek támogatását emelné meg, e célokra a források egy részét a céltartalékból csoportosítaná át.
A Fidesz-KNDP indítványai többségükben az önkormányzatok támogatására, a normatívák, a megyei önkormányzatok szja-részesedésének emelésére, az egészségügy többletfinanszírozására, útfelújításokra és egyéb helyi ügyekre szánnának plusz forrásokat, amelyek jó részét a tartalék, illetve a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatal büdzséje terhére számolnának el. A napirenden szerepel a köztulajdonban álló gazdasági társaságok takarékosabb működéséről szóló törvényjavaslat, illetve a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény módosítása. Az utóbbi célja a korhatár előtt nyugdíjazottak keresetkorlátjára vonatkozó rendelkezések eltörlése.
Kapcsolódó írások:
- Bernáth László: a 2010-es költségvetés tönkreteszi az önkormányzatokat
- A több mint 1400 módosító indítvánnyal nem túl népszerű a jövő évi költségvetés
- Gyenesei nem áll ki a jövő évi költségvetés mellett
- JP Morgan: kormányváltás esetén is jó eséllyel folytatódna a felelős költségvetési politika
- Rábólintottak a nagyok: Idén 10,5 milliárdot kapnak a kórházak
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


