Nem a felszámolás lesz az első gondolat
Az új csődtörvénnyel az átszervezés lesz előtérben a cégeknél
Az új csődtörvény alapján a cégeknél előtérbe kerülhet a reorganizáció a felszámolással szemben az Ernst and Young nemzetközi tanácsadó cég szerint.
2009.09.28 12:17MTIA társaság hétfői közleményében emlékeztet arra: a csődeljárás bejelentésével biztosított 90 napos fizetési moratórium lehetőséget ad arra, hogy a cég átalakítsa tevékenységét a megváltozott üzleti feltételeknek megfelelően.
Tüske Balázs, az Ernst and Young restrukturálási üzletágának vezető partnere szerint az új csődtörvény kínálta moratóriummal nyerhető idő óriási kincs, mert bár minden vállalatot nem lehet megmenteni, de vannak olyanok, amelyek a hitelbőség közepette jól működtek, és elboldogulnának a radikálisan megváltozott környezetben is, komoly átrendezések mellett.
A vállalati restrukturálás lehetséges eszközei a felgyorsított eszközértékesítés, valamint a működőtőke- és készpénz-menedzsment - fogalmaz a nemzetközi cég közleménye.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:36 Orosz hírszerzés: ukrán-brit provokáció készül a Balti-tengeren
- 18:13 A legsúlyosabb büntetéssel sújthatják a minnesotai gyilkosságok elkövetőjét
- 16:10 Elfogyhatnak Izrael légvédelmi rakétái
- 14:43 NAÜ - Nincs bizonyíték arra, hogy Irán atombombán dolgozna
- 12:33 Tömegsír egy apácák által működtetett anyaotthonnál - közel 800 gyermek holttestét rejtheti egy szennyvíztározó
- 10:04 Újraélesztettek egy két hónapos csecsemőt Fejér vármegyében
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06