Nagy érvágás ez mindenkinek
Sokan a táppénzzel akarták megúszni a munkanélküliséget
A munkanélküliség elől sokan próbáltak táppénzre menekülni, ezért júliusban a tavalyinál bő 14 százalékkal többet fizetett ki az Egészségbiztosítási Alap táppénzre - írta a keddi Napi Gazdaság az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) vezetői tájékoztatójára hivatkozva.
2009.08.18 07:33Napi GazdaságAz esetszámban 2009 első három hónapjában az átlagos létszám tíz százalékkal haladta meg az előző évit, ráadásul úgy tűnik, hogy ez a jelenség a további hónapokban sem változott.
Az előirányzatban szereplő havi mintegy 8,5 milliárd forint helyett ugyanis a betegállományban lévők rendre 9,3 milliárdot vesznek fel.
A táppénzkiadásoknál így az első héthavi teljesítés 14,1 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál - olvasható a cikkben.
Az e-alapban az első hét hónapban jelentkező 5,4 milliárd forintos táppénz-többletkiadás ugyanakkor "eltörpül" az egyéb címeken keletkező lyukak mellett - hívja fel a figyelmet a lap, utalva arra, hogy a legnagyobb érvágást a leépítések miatt csökkenő járulékbevételek jelentik.
Ám e téren a július már mintha némi enyhülést mutatna. Míg ugyanis az elmaradás (ami februárban megközelítette a tízmilliárd forintot) júniusban még 7,2 milliárd feletti volt, az év hetedik hónapjában 6,4 milliárd forintra esett vissza - teszik hozzá.
Az első hét hónapban az e-alapban 63,3 milliárd forintos lyuk keletkezett, arról viszont még nem esett szó, hogy pontosan miként és miből rendeződik majd a tb-kassza helyzete.
Az e-alapból ugyanis csak annyit lehet költeni, amennyi abban rendelkezésre áll - olvasható a lapban.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:26 Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
- 8:53 Drámai végjáték: Brazília a hosszabbításban búcsúztatta Japánt a világbajnokságról
- 6:40 43 fokos testhőmérséklettel került kórházba egy férfi - 30 kilogramm jég segíthette megmenteni az életét
- 22:25 Nem érinti a debreceni Semcorpnál történt környezetszennyezés a helyi ivóvízbázist
- 21:28 Hőség - Duna menti vízmű: csökkenés helyett tovább nőtt a vízfogyasztás
- 20:23 A Hernádba fulladt egy gyermek vasárnap Gesztelynél
- 19:27 Magyar Péter a vízkorlátozások betartását kéri
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


