Jár nekik a 250 millió dollár?
Újra prémiumot fizetne a cégvezetőknek az AIG
Megjutalmazná összesen 250 millió dollárral a vezető menedzsereket az American International Group (AIG) biztosítótársaság, amely tavaly az amerikai vállalatok történetének legnagyobb veszteségét szenvedte el.
2009.07.12 14:32MTIA tervek szerint a prémiumkeret túlnyomó részét - 200 millió dollárt - a pénzügyi termékekkel foglalkozó részleg munkatársai között osztanák szét. Ezen a részlegen végezték tavaly a társaságot végveszélybe sodró hitelpiaci kötvénybiztosítási csereügyleteket (CDS). Az AIG sokáig a világ első számú biztosítója volt. 2008-ban közel 100 milliárd dollár veszteséget szenvedett el.
A szövetségi kormány nyúlt a hóna alá. Mostanáig nagyjából 180 milliárd dollárt költöttek a gyakorlatilag államosított vállalatra. Idén márciusban közfelháborodást keltett, hogy cégvezetők felvettek összesen több mint 160 millió dollár jutalmat.
A vitatott - de jogos, szerződés szerint járó - prémiumot végül a menedzserek egy része visszafizette, Barack Obama elnök pedig megbízta egy főtanácsadóját, Kenneth Feinberget, hogy rendezze a menedzserfizetések körüli helyzetet.
A The Washington Post című lap hétvégi számában megjelent beszámoló szerint az AIG és Feinberg között egyeztetések kezdődtek a 2010 márciusára tervezett jutalmazás ügyében. Olyan megoldást keresnek a felek, amelynek révén elég magas prémiumot lehetne fizetni a menedzsereknek ahhoz, hogy ne hagyják ott a céget, ugyanakkor a közvélemény ne érezze kirívóan soknak a jutalmat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 11:50 Választás 2026 - Lejár a határidő a plakátok eltávolítására
- 9:48 Görög Márta: helyre kell állítani a megrendült közbizalmat
- 7:49 Tarr Zoltán: teljes körűen átvilágítjuk az NKA-t
- 16:01 Korrupció miatt őrizetbe vettek egy volt országgyűlési képviselőt
- 14:59 Gulyás Gergely nem feltételezi, hogy diktatúrát akarna Melléthei-Barna Márton
- 12:52 Ruszin-Szendi Romulusz: kellő felhatalmazást kaptam, hogy megkezdjük a honvédelem megújítását
- 6:43 Egy szilveszter utáni képpel riogatják az embereket, hogy ez maradt az alakuló ülés bulija után
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


