Ne a legjobban képzett szakembereiket küldjék el!

Sztrájktárgyalások kezdődnek a Malévnél

Sztrájktárgyalások kezdődnek a Malévnél szombaton; a pilóták azt szeretnék elérni, hogy a társaság átszervezésekor ne a legjobban képzett szakembereiket küldjék el - írja a Magyar Hírlap.

2009.06.06 10:35Magyar Hírlap

Szombaton kezdődnek a hivatalos tárgyalások a Malév Zrt. menedzsmentje és a pilóták képviselői között - mondta a lapnak Óvári Tamás, a Hunalpa, Magyar Közforgalmi Pilóták Egyesületének elnöke. Hozzátette: a szervezet az elbocsátás mikéntjét tartja méltatlannak, azaz a legtapasztaltabb, a legrégebben a Malévnél dolgozókat küldenék el. Elfogadhatatlan, hogy a Malév külsős cégen keresztül, jövedelmük töredékéért próbál pilótákat alkalmazni - közölte Óvári Tamás, aki arról is beszélt a lapnak, hogy eddig 28 új pilótát szerződtettek külsős cégtől, s további hat érkezése várható.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.