Tízmilliárdokban mérhető kár?
KDNP: furcsa ügyletek a villamosműveknél
A Magyar Villamosművek körüli furcsa ügyletekről beszélt Medgyasszay László (KDNP) hozzászólásában hétfőn a parlamentben. Oszkó Péter pénzügyminiszter válaszában elmondta, az ügy még kivizsgálás alatt áll, ugyanakkor a maximális szigor érvényesítését ígérte.
2009.04.20 15:44MTIA kereszténydemokrata képviselő - az egyes ügyleteket sorolva - azt mondta, tízmilliárdokban mérhető kár érte a vállalatcsoportot, azaz a magyar államot. A kétes ügyeknél rendszeresen megsértették a vállalat közgyűlésének és igazgatóságának ügyrendjét, és a belső hatásköri szabályokat is.
Mi a véleménye, felelős-e az elődje azért, mert elhanyagolta a tájékozódást és az ellenőrzést? Mikor és mely hatóságnál történtek feljelentések? - kérdezte. Oszkó Péter pénzügyminiszter azt mondta az interpellációra adott válaszában, hogy ez az ügy még kivizsgálás alatt áll, s az eljárások végeredménye is segíthet majd a felelősök megtalálásában.
Kifejtette: a Nemzeti Nyomozóirodánál két büntetőfeljelentést is tett a vállalat a közelmúltban. Az eddig vizsgálatok szerint az ügyletben eljáró személyeken kívül másoknak nem volt tudomása az egyes ügyletekről. A tárca vezetője a lehető legszigorúbb eljárást és a maximális szigor érvényesítését ígérte minden hasonló ügy kapcsán.
A képviselő a választ nem fogadta el, a parlament azonban 191 igen, 150 nem, 14 tartózkodás mellett elfogadta.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 15:17 A vétlen sofőr mögött haladt, végignézte saját gyermeke halálát az apa Bükkábránynál
- 13:08 Nyolchektáros tűz pusztított Vaskút és Gara között
- 11:58 A venezuelai földrengésben meghalt az argentin futballista egész családja
- 9:56 Halálos áldozatokat követeltek a villámárvizek Kentucky államban
- 7:54 Bőröndbe rejtette egy 17 éves lány holttestét, a repülőtéren fogták el a gyilkossággal gyanúsított férfit
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


