Véget ért a kiigazítás megszorító szakasza
Gyurcsány szerint, Magyarország jó úton jár az egyensúly visszaszerzésében
Magyarország jó úton jár a pénzügyi egyensúly visszaszerzésében - jelentette ki Gyurcsány Ferenc kormányfő csütörtökön, a davosi Világgazdasági Fórumon az Európai Bizottság pénzügyi biztosával, Joaquín Almuniával folytatott megbeszélése után.
2008.01.24 15:28MTIA tárgyaláson elhangzottakról Daróczi Dávid kormányszóvivő tájékoztatta az MTI-t telefonon a svájci városból. Gyurcsány Ferenc kifejtette: véget ért a kiigazítás megszorító szakasza, idén már növekedhet a bérek és a nyugdíjak reálértéke, és enyhén nőhet a fogyasztás. Hozzáfűzte: az egyensúly iránti elkötelezettség fenntartásával egyidejűleg a figyelmet egyre inkább a gazdasági növekedésre lehet fordítani.
Leszögezte, hogy a magyar kormány folytatja a reformokat. Joaquín Almunia megerősítette az EU bizottságának a magyar konvergenciaprogrammal kapcsolatos, szerdán napvilágot látott értékelését, amely szerint a program - csakúgy, mint az idei deficitcél - kiegyensúlyozott és tartható. A miniszterelnök megköszönte a bizottság elismerő és támogató állásfoglalását.
A Fidesz másképp véli...
Rossz hír, ha Gyurcsány Ferenc a megszorítások végéről beszél, hiszen az elmúlt időszakban minden egyes hasonló kijelentése után új erőre kapott a kormányzati pénzbehajtás - reagált a Fidesz a miniszterelnöknek a davosi Világgazdasági Fórumon tett csütörtöki nyilatkozatára.
A fideszes Szatmáry Kristóf az MTI-nek küldött közleményében azt írta: a Gyurcsány-kormány sorozatos pénzelvonásokkal, megszorításokkal és adóemelésekkel nehezíti az emberek életét. Már az év elején világossá vált, hogy 2008-ban tovább mélyül a szociális válság, hiszen a megélhetés költségei jelentősen emelkednek, ugyanakkor a nyugdíjak és a bérek értéke jelentősen csökken - írta az ellenzéki képviselő, aki szerint minden korábbinál nehezebb év vár a kis- és középvállalkozókra is.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


