A Costa megnyitott, a Starbucks csúszik
Gazdasági válság miatt még sem lesz Starbucks kávézónk
Most a válság miatt csúszik tovább a Starbucks magyarországi érkezése, a brit Costa közben megnyitott az Astorián.
2009.02.02 09:57Kreatív, VilággazdaságFeltehetően a gazdasági körülmények miatt elhalasztja a már régóta húzódó budapesti nyitást a Starbucks – értesült a Világgazdaság. A cég a Burger King, Pizza Hut és KFC-éttermeket is üzemeltető AmResttel kötött Magyarországra vonatkozó franchise-szerződést.
A nemzetközi vállalat viszont nehézségekkel küzd – Howard Schultz vezérigazgató szerint azért, mert a válság miatt az emberek visszavettek a prémiumkávé-fogyasztásból –, és üzletbezárások mellett az új egységek nyitását is korlátozza.
Eközben a Relay és Inmedio hírlapboltokat üzemeltető Lapker megnyitotta az első Costát. A brit hátterű lánc megérkezését decemberben még az Oktogon környékére jövendölte a sajtó, az első kávézó viszont az Astoriánál nyílt meg.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


