Mezőgazdaság
Agrárkamara: a katasztrofális tavaszi időjárás miatt drágák a gyümölcsök
Március végétől 8-10 naponként háromnapos éjszakai fagyok rontották a kajszibarack-, az őszibarack-, a cseresznye-, a körte- és az almatermést.
2020.09.20 00:30MTIA katasztrofális tavaszi időjárás miatt drágultak a gyümölcsök tavalyhoz képest - mondta a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara kertészeti és beszállítóipari osztályának elnöke szombaton az M1 aktuális csatornán.
Mártonffy Béla hozzátette: március végétől 8-10 naponként háromnapos éjszakai fagyok rontották a kajszibarack-, az őszibarack-, a cseresznye-, a körte- és az almatermést - mondta.
Kitért arra is, hogy a zöldségek ára mindössze néhány százalékkal emelkedett tavalyhoz képest.
Egyes termékeknek, mint például a paradicsomnak, alacsonyabb is az áruk - jegyezte meg Mártonffy Béla.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:13 HVG: A köztársasági elnök tudomásul vette az alkotmánybírák döntését
- 18:12 Halálos baleset történt a szegedi BYD-építkezésnél
- 16:10 Meteorológia: idén először volt 35 Celsius-fok az országban
- 14:09 Levették az Alkotmánybíróság napirendjéről az államfő indítványát
- 12:08 Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
- 10:06 Hőség - Ivókutak is segítenek a nagy melegben Budapesten
- 8:05 Hegedűs Zsolt: új főigazgató irányítja a Dél-pesti Centrumkórházat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


