Turizmus
Augusztus 20. - Több mint kétszeresére nő a szállodák forgalma
A legnépszerűbb belföldi úti cél Siófok, Hajdúszoboszló, Eger, Szeged és Gyula.
2018.08.09 00:30MTITöbb mint két és félszeres a forgalomnövekedés az augusztus huszadikai hosszú hétvégén a tavalyihoz képest a Szállás.hu adatai szerint a magyarországi szálláshelyeken. Egy átlagos augusztusi hétvégéhez viszonyítva pedig több mint duplájára nő a forgalom.
A szállásfoglaló oldal az MTI-vel közölte: a legnépszerűbb belföldi úti cél Siófok, Hajdúszoboszló, Eger, Szeged és Gyula. A külföldre útnak indulók között Krakkó, Zakopane és Torockó a legkeresettebbek.
Foglalásonként átlagosan 46 650 forintot fizetnek a vendégek, a SZÉP-kártyások pedig 39 ezer forintot fizetnek.
A vendégházak és az apartmanok még mindig magasan a legnépszerűbb szállástípusok, a foglalások több mint 46 százaléka szól valamelyikbe. A panziók (16 százalék), a három- (13 százalék) és a négycsillagos (9 százalék) hotelek folytatják a legkedveltebb szálláshelyek sorát.
Keresztes Nóra, a Szallas.hu marketing menedzsere szerint erős lesz a szeptember is a szállodákban az előfoglalások alapján, több mint 100 nappal előre foglalnak a vendégek. A hazai települések közül az ősz első hónapjában Eger, Budapest és Hajdúszoboszló vonzza a legtöbb kikapcsolódásra vágyót, de Miskolctapolca, Gyula, Zalakaros, Hévíz, Siófok, Szeged és Egerszalók is a top 10-ben végeztek. A határon túlról Crikvenica, Zakopane és Krakkó a legvonzóbb úti cél. Az átlagos foglalási érték 56 500 forint.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:56 Karácsony Gergely: meghalt Kardos Péter főrabbi
- 6:42 Fának hajtott egy autóbusz a 6-os főúton
- 22:41 A Mediaworks felmondta szerződését a Népszavával
- 20:39 Öt embert gyanúsított meg, egyet őrizetbe is vett gyermekek elleni bűncselekmények miatt a rendőrség
- 18:37 A Mi Hazánk támogatja a képviselők fizetésének csökkentését
- 16:35 A Szuverenitásvédelmi Hivatal üdvözli a másodfokú döntést az Átlátszóval szembeni perben
- 14:34 Több helyszínen tart kutatásokat MNB-ügyben a nyomozó főügyészség
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


