Autóipar
Megszenvedték a dízelbotrányt a Volkswagen alapmárkái
Májusban emelkedtek a Volkswagen konszern eladásai, de a VW alapmárkák értékesítése lassuló ütemben ugyan, de tovább csökkent.
2016.06.17 14:19MTIA VW májusban 872 ezer gépkocsit értékesített, 1,6 százalékkal többet, mint egy évvel korábban – közölte pénteken a német autóipari konszern. Az év első öt hónapjában 0,8 százalékkal, 4,23 millió darabra nőttek az eladások.
A növekedés motorja a prémium kategóriájú gépkocsikat gyártó Audi volt, a VW-leányvállalat értékesítése 6,7 százalékkal emelkedett.
A dízelbotrányt a legjobban a VW alapmárkák, így a Golf és a Passat szenvedték meg. A VW logójú gépkocsikból éves összevetésben májusban 0,7 százalékkal kevesebbet, 496 ezer darabot szállítottak ki, áprilisban azonban még 3,9 százalék volt a visszaesés üteme. Az év első öt hónapjában 1,7 százalékkal csökkentek az eladások.
Konszern szinten a leggyorsabban Kínában bővült az értékesítés, míg az Egyesült Államokban és a gazdasági válsággal küzdő Brazíliában zsugorodott a piac.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


