Statisztika
KSH: az ipari termelés 5,3 százalékkal nőtt áprilisban
Az élelmiszeripart kivéve a legfontosabb feldolgozó ágazatok mindegyikében növekedést figyeltek meg.
2016.06.07 09:21MTIAz ipari termelés volumene 2016 áprilisában 5,3 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit a márciusi 4,6 százalékos visszaesés után - közölte a Központi Statisztikai Hivatal kedden az első becslés alapján.
A munkanaphatástól megtisztított index megegyezik a kiigazítatlannal.
A termelés az év első negyedévében mindössze 0,3, január- áprilisban 1,5 százalékkal emelkedett.
Az előző hónaphoz viszonyítva a szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazított ipari kibocsátás október óta először nőtt, áprilisban 5,4 százalékkal.
Schindele Miklós, a KSH főosztályvezető-helyettese az adatok ismertetésekor elmondta: az élelmiszeripart kivéve a legfontosabb feldolgozó ágazatok mindegyikében növekedést figyeltek meg.
Kiemelte, hogy az idén áprilisban jelentősen nőtt az ipari termelés, és nemcsak az exportban, hanem a belföldi értékesítésben is jelentős emelkedés volt.
Schindele Miklós elmondta: az áprilist megelőző öt hónapban a szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az előző hónaphoz képest az ipari termelés folyamatosan csökkent, illetve stagnált, most pedig jelentős a bővülés.
Hozzátette: legutóbb 2011 januárban volt egy rendkívül nagy, akkor 9,4 százalékos ipari termelés növekedés az előző havi, decemberi 8,4 százalékos visszaesés után.
Az első negyedévben az ipari termelés 0,3 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:15 Hőség - Péntek éjfélig meghosszabbítják a harmadfokú hőségriasztást
- 8:53 Axiom-4 - Kapu Tibor elindult a Nemzetközi Űrállomásra
- 10:52 Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szerdán és csütörtökön
- 8:44 A Baleár-szigetek partjainál kezüknél és lábuknál összekötözött holttesteket találtak
- 6:03 Halhatatlanság és emberi szuperképességek 2030-ra? A tudomány már dolgozik rajta!
- 20:58 WikiLeaks - Hollywood évtizedek óta háborús narratívát épít Irán ellen
- 16:46 Amerikai bombázás Irán ellen - titkos művelet, megtévesztés és totális meglepetés
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06