Jövőre 700 ezer fölött a termelés
Az Opel a terveknek megfelelően futtatja fel a motorgyártást Szentgotthárdon
Az Opel az idén 580 ezer motort gyárt szentgotthárdi gyárában, jövőre pedig 700 ezer darab fölé emelik a termelést; ez a terveknek megfelelően, párhuzamosan halad az asperni üzembeli motorgyártás kifutásával.
2015.10.05 16:47MTIDános András, az Opel Magyarország PR-igazgatója hozzátette: az ausztriai gyárban 2018-tól a továbbiakban sebességváltók gyártása folyik, Szentgotthárdon pedig a motoroké, így két tiszta profilú üzem jön létre. Ehhez a korábban már bejelentett tervhez igazodik a magyarországi gyár termelésének felfuttatása, a létszám bővítése, amely menetrend szerint halad - szögezte le.
Az osztrák Salzburger Nachrichten pénteken írt arról, hogy a General Motors (GM) 2018-tól megszünteti a motorgyártást a bécsi Aspern kerületben lévő Opel üzemben. A motorgyártás megszüntetése után az asperni üzem csak hajtáslánc-berendezéseket, sebességváltókat fog gyártani. A gyárban jelenleg 1200 és 1400 köbcentis benzinmotorok készülnek. A lap úgy értesült, hogy az asperni üzemtől a motorgyártást az Opel szentgotthárdi üzeme veszi át.
Az Opel fő európai motorgyártó egysége mára már a szentgotthárdi gyár. Dános András emlékeztetett arra, hogy a rugalmas termelési rendszerben működő Flex motorgyárat három motorcsalád előállítására, eredetileg évi 500 ezer motor gyártására tervezték. A 2010-ben bejelentett, eredetileg 500 millió eurósra tervezett beruházást később 130 millió euróval, majd újabb 60 millióval toldották meg.
A termelés az 1,6 literes benzinmotorok sorozatgyártásával indult el 2013 elején, majd fokozatosan megkezdték a középkategóriás dízel- és a kiskategóriás benzinmotorok gyártását. Még abban az évben bejelentették a további kapacitásbővítést arra hivatkozva, hogy a 2014-ben induló kiskategóriás, azaz 1,4 literesnél nem nagyobb motorok esetében különösen nagy keresletre számít a cég. Eközben az 1,8 literes motorok gyártásához új gyártósorokat vásároltak, régieket is átalakítottak.
A Flex motorgyár 2015-re elkészült. Kapacitása évi 650 ezer darabra nőtt, a hagyományos Family motorokat gyártó üzemrésszel együtt pedig akár egymillió motor is gyártására képesek Szentgotthárdon. A gyár 2016-17-re érheti el maximális kapacitáskihasználtságát.
Szentgotthárdon tavaly 370 ezer darab motort gyártottak, az idén pedig 580 ezret terveznek. Jövőre 700 ezer darab fölé emelkedhet a termelés.
A dolgozói létszám Szentgotthárdon az idén is bővül, az év végére eléri az 1700-at.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


