Banki elszámolás
Újból ki kell küldenie az elszámolásokat a Pesti Hitel Zrt-nek
Húsz munkanapon belül ismételten ki kell küldenie a Pesti Hitel Zrt-nek ügyfelei számára a banki elszámolással és forintosítással kapcsolatos dokumentumokat, erről hozott végzést a Magyar Nemzeti Bank.
2015.06.16 10:26HavariapressA HavariaPress úgy tudja, hogy a döntés azért született meg, mert a jegybank vizsgálata szerint a pénzügyi vállalkozás korábban jogsértően számolt el mintegy másfélezer fogyasztójával.
A Magyar Nemzeti Bank által korábban lefolytatott vizsgálat azt állapította meg, hogy a Pesti Hitel Zrt. nem az elszámolási törvény szerint teljesítette a devizaalapú fogyasztói kölcsönszerződéssel kapcsolatos elszámolási kötelezettségét, s jogsértően állapította meg a devizaalapú fogyasztói kölcsönszerződések módosuló rendelkezéseinek a szövegét is.
A pénzügyi vállalkozás például úgy csökkentette egyes árfolyamgátas ügyfeleinél azok tőketartozását, hogy eközben azoknál még gyűjtőszámla-hiteles tartozás maradt fenn, vagyis nem szűnt meg a gyűjtőszámlájuk.
Olyan is előfordult, hogy a Pesti Hitel Zrt. tévesen állapította meg a szerződésmódosulást követő kamat mértékét, tévesen közölt referencia-kamatra vagy a kamatfelár periódusára vonatkozó információkat, és jogsértő módon alakította át az elszámolási értesítők szerkezetét is. Mindezek miatt a jegybank elrendelte, hogy a vállalkozás 20 munkanapon belül ismét küldje meg fogyasztóinak az elszámolásról szóló, a jogszabályokkal összhangban álló tájékoztató leveleket, és a szerződések módosuló rendelkezéseinek szövegét is jogszerűen megállapítva közölje fogyasztóival.
A Pesti Hitel Zrt.-nek a dokumentumok ismételt kiküldési kötelezettségéről egy munkanapon belül írásban tájékoztatnia kell honlapján is a fogyasztóit.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:01 AI-botokkal manipulálták a felhasználókat - botrány a Zürichi Egyetem titkos Reddit-kísérlete körül
- 22:50 Catalin Predoiu belügyminiszter lett az ügyvivő miniszterelnök Romániában
- 20:49 San Diego partjainál többen meghaltak egy hajótörésben
- 18:48 Bejelentette lemondását Marcel Ciolacu román miniszterelnök
- 16:39 Nicusor Dan: nem a pártoknak, hanem a társadalomnak kell irányt választani Románia számára
- 14:46 CETIN Hungary - Energiahatékony távközlés MI-vezérelt hálózatokkal
- 12:44 Hét embert ítéltek el a párizsi olimpia LGBTQ-témájú nyitóünnepségével kapcsolatban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06