14,5 milliárd forintos beruházás
Felújítják a miskolci vasútvonal egy részét
Felújítják a Budapest-Miskolc vasútvonal egyik pályáját 36 kilométeres szakaszon, Nagyút és Mezőkeresztes-Mezőnyárád állomás között.
2015.06.15 13:46MTIA legutóbbi Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározat szerint a 14,5 milliárd forintos beruházás első szakaszára 10,5 milliárd forint uniós támogatást szán a kormány.
A Közlekedés Operatív Programban (KÖZOP) nevesített projekt célja a vonalszakaszon a sebességkorlátozások megszűntetése, és az eredeti pályaparaméterek helyreállítása.
A kormány jóváhagyta azt is, hogy az idei költségvetés "Uniós fejlesztések" című fejezetében a Közlekedés Operatív Program jogcímcsoportot a nemzetgazdasági, valamint a nemzeti fejlesztési miniszter azonnal emelje meg 10,5 milliárd forinttal.
Ez az összeg azonban csak addig terheli a magyar költségvetést, ameddig az uniós támogatás ki nem váltja azt.
Ez utóbbira két változatot tartalmaz a határozat. Az első szerint a KÖZOP maradványa lenne a forrás, de ha ez az alap kimerül a mostani projekt 10,5 milliárd forintja nélkül is, akkor következik a második változat. Ebben a nemzeti fejlesztési miniszter faladata, hogy megtegye a projekt IKOP terhére történő finanszírozásához szükséges intézkedéseket, továbbá kezdeményezze az ehhez szükséges döntések meghozatalát.
A Közbeszerzési Értesítő hétfői számában megjelentek értelmében a felújítási munkálatokra kiírt MÁV-közbeszerzést a Swietelsky Vasúttechnika Kft. és a Duna Aszfalt Kft. alkotta konzorcium nyerte meg nettó 13,98 milliárd forintos ajánlattal. A becsült ellenérték 14 milliárd 438 millió forint volt. A közbeszerzésen a legolcsóbb ajánlatot tett konzorcium nyert.
További két konzorcium tett még ajánlatot. Az egyik vezetője a STRABAG Vasútépítő Kft., a tagjai pedig a H.F.Wiebe GmbH & Co. KG valamint a TIC Közlekedési Infrastruktúra Építő Kft. A másik vesztes ajánlattevő a Dömper Kft. vezette konzorcium, amelynek a Subterra-Raab Kft. és a Pannon-Doprastav Kft. a tagja.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


