Alacsony a pontszám
Leginkább a panaszkezeléssel elégedetlenek a fogyasztók
Az ügyfélszolgálatokkal kapcsolatos elégedettségi mutatók nem romlottak az elmúlt időszakban, de a villamos energiát és a földgázt szolgáltatók alacsony pontszámot kaptak a reklamációk kezelésére.
2015.05.22 14:34MTIA Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) tájékoztatása szerint a korábbi évekhez hasonlóan 2014 őszén is kérdőíves vizsgálatot indítottak a földgáz- és villamosenergia-felhasználók elégedettségének felmérésére, ennek egyik kiemelt területe a fogyasztók ügyintézéssel kapcsolatos visszajelzése.
A vizsgálat szerint most is sokan találták nehézkesnek a reklamációs ügyintézést, az egyetemes szolgáltatói területen ez a tevékenységcsoport kapta a legalacsonyabb pontszámokat.
A földgázszolgáltatók esetében a lakossági fogyasztók 43 százaléka válaszolta azt, hogy reklamációjának kezelése jó volt, további 12 százalék pedig nagyon jónak minősítette azt. Ugyanakkor nagyon rossznak értékelte a panaszügyek kezelését 4, míg rossznak 6 százalék. A válaszadók 22 százaléka inkább jónak, 13 százaléka inkább rossznak ítélte a panaszügyek intézését.
A villamosenergia-szolgáltatók megítélésénél a lakossági fogyasztók 44 százaléka jónak, 8 százaléka nagyon jónak, 22 százaléka pedig inkább jónak értékelte reklamációk intézését, ugyanakkor 9 százalék rossznak, 5 százalék nagyon rossznak, 12 százalék pedig inkább rossznak.
A felmérésben érintett szolgáltatóknak a rájuk vonatkozó részletes adatok elemzése alapján lehetőségük lesz a korrekcióra, az ennek alapján meghatározott intézkedési tervek gyakorlati megvalósulását a hivatal figyelemmel kíséri - hangsúlyozta a MEKH.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 19:30 Megválasztották az új pápát
- 18:20 Brutális fejszés támadás a Varsói Egyetemen - egy nő életét vesztette
- 16:29 Vízszivárgás miatt meghatározatlan időre bezárták a parajdi sóbányát
- 14:26 Seattle-ben több tucat Izrael-ellenes tüntetőt vettek őrizetbe Washington állam egyetemén
- 12:24 Gyurcsány Ferenc visszavonul a közélettől
- 10:23 Budapesten fogták el egy bűnszervezet Lengyelországban körözött vezetőjét
- 8:22 Nyugdíjkorrekciót javasol a miniszterelnöknek írt levelében a Nyugdíjas Szervezetek Egyeztető Tanácsa
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06