Az üzlet megköttetett
A GVH engedélyezte a profession.hu és a jobmonitor.hu eladását
A weboldalak eladása nem érinti a Ringier Axel Springer Media AG közös tulajdonosai közötti irányítási kapcsolatokat.
2014.11.13 14:49MTIA Gazdasági Versenyhivatal (GVH) engedélyezte, hogy a Ringier Axel Springer Media AG megvásárolja a Central Médiacsoport Zrt. (korábbi Sanoma Media Budapest Zrt.) által üzemeltetett www.profession.hu és a www.jobmonitor.hu álláshirdetési weboldalakat - közölte a GVH csütörtökön az MTI-vel.
A GVH az összefonódás értékelésekor megállapította, hogy a Central Médiacsoport Zrt. által üzemeltetett www.profession.hu és a www.jobmonitor.hu weboldalak eladása nem érinti a Ringier Axel Springer Media AG közös tulajdonosai közötti irányítási kapcsolatokat, mert a Ringier-csoport és az Axel Springer-csoport is csak a közös irányításuk alatt álló Ringier Axel Springer Media AG csoporton keresztül végez érdemi piaci tevékenységet Magyarországon. Ezáltal a vizsgálat kizárólag a Ringier Axel Springer Media AG és az online álláshirdetési üzletág kapcsolatára irányult.
A Ringier Axel Springer Media AG és az online álláshirdetési üzletág egyaránt értékesít hirdetési felületeket, azonban online álláshirdetéseket kizárólag az online álláshirdetési üzletág tesz közzé, ezenkívül az érintett piacokon a két fél magyarországi forgalomból való részesedése nem éri el a 20 százalékot, így az összefonódás nem jár együtt káros horizontális hatásokkal - mutatott rá közleményében a GVH.
A GVH további káros vertikális vagy portfolió hatásokat sem azonosított, mert az egyes meghatározó jelentőségű naturális mutatók, azaz a meghirdetett állások száma, egyedi látogatók száma, megtekintések száma alapján az online álláshirdetési üzletág piaci részesedése nem éri el a 30 százalékot.
Mindezek figyelembevételével a GVH engedélyezte a tranzakciót - olvasható a hivatal közleményében.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:36 Orosz hírszerzés: ukrán-brit provokáció készül a Balti-tengeren
- 18:13 A legsúlyosabb büntetéssel sújthatják a minnesotai gyilkosságok elkövetőjét
- 16:10 Elfogyhatnak Izrael légvédelmi rakétái
- 14:43 NAÜ - Nincs bizonyíték arra, hogy Irán atombombán dolgozna
- 12:33 Tömegsír egy apácák által működtetett anyaotthonnál - közel 800 gyermek holttestét rejtheti egy szennyvíztározó
- 10:04 Újraélesztettek egy két hónapos csecsemőt Fejér vármegyében
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06