BÉT
20 éve van tőzsdén a Richter
Jelenleg a harmadik legnagyobb súlyú részvény az OTP és a Mol után.
2014.11.11 11:42MTI
A Budapesti Értéktőzsdére (BÉT) 20 éve bevezetett Richter Gedeon Nyrt. bebizonyította, hogy lehet magyar vállalatból nemzetközi mértékkel is mérhető gyógyszeripari konszernt kialakítani, amire büszkék lehetünk - emelte ki Katona Zsolt, a BÉT vezérigazgatója kedden a tőzsdén tartott sajtótájékoztatón.
A Richter részvényeivel 1994. november 9-én kezdődött meg a tőzsdei kereskedés, a húszéves évforduló alkalmából tartott rendezvényen Bogsch Erik, a cég vezérigazgatója indította el a keddi kereskedést a tőzsde csengőjének megszólaltatásával.
Katona Zsolt elmondta, hogy az elmúlt húsz évben 13 ezer milliárd forint volt a Richter-papírok összesített forgalma, és ez több mint háromszorosa a BÉT-en lévő részvények összértékének, és a magyar GDP közel 40 százalékát teszi ki. Bevezetésekor a Richter a legnagyobb súlyú cég volt a tőzsdén, egy hónap múlva került be a BUX-indexbe, amelyben 19 százalékot képviselt. Pozíciója azóta is meghatározó, jelenleg a harmadik legnagyobb súlyú részvény az OTP és a Mol után.
A Richter a befektetők egyik kedvencévé vált, amit a tőzsde vezérigazgatója szerint a cég hiteles kommunikációja és a professzionális befektetői kapcsolattartás segítette elő.
A tőzsdére lépés óta 28-szorosára nőtt a Richter részvényeinek árfolyama és összesen 162 milliárd forint osztalékot fizetett ki a részvényeseinek. A vállalat értéke a jelenlegi árfolyamon megközelíti a 695 milliárd forintot.
Bogsch Erik az egyik legjobb döntésnek nevezte a vállalat életében a tőzsdére lépést, ami segítette a céget a szemléletváltásban, a tőzsdei jelenlét pozitívumai közül pedig kiemelte a transzparenciát és az állandó teljesítménykényszert.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:45 Sírva fakadt egy indiai turista, miután marhahúsos hamburgert kapott egy malajziai McDonald's-ban
- 21:02 Soha nem látott hőség tombol Európában - a rendőrség a vízágyúkat is beveti
- 19:35 Tovább romlik a helyzet: ismét takarékosságra kérik a veresegyháziakat
- 17:21 Végre megszólalt a tizenegyedik emeletről kizuhanó Németh Zsanett szobatársa
- 15:17 A vétlen sofőr mögött haladt, végignézte saját gyermeke halálát az apa Bükkábránynál
- 13:08 Nyolchektáros tűz pusztított Vaskút és Gara között
- 11:58 A venezuelai földrengésben meghalt az argentin futballista egész családja
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


