Megtévesztő reklámozásért
10 millió forintos bírságot kapott a Telenor a GVH-tól
A cég szerint az ügyben jóhiszeműen jártak el, mert valójában a korlátozást nem alkalmazták, ezért jogorvoslattal kíván élni a döntés ellen.
2014.07.02 17:53MTI
A GVH 10 millió forintra bírságolta a Telenort megtévesztő reklámozásért, mert a korlátlan beszélgetés szlogennel hirdetett Családi Csomag szolgáltatás általános szerződési feltételei között 1000 perces időbeli korlát szerepelt - közölte a GVH szerdán. A cég szerint az ügyben jóhiszeműen jártak el, mert valójában a korlátozást nem alkalmazták, ezért jogorvoslattal kíván élni a döntés ellen.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) közleménye szerint is megállapították, hogy a Telenor Magyarország Kft. (Telenor) ténylegesen nem számlázott az ügyfeleknek a forgalmi korlát túllépése esetén sem, azonban a szerződéses feltételekben szereplő korlát felett a szolgáltatónak a hálózat védelme érdekében lett volna lehetősége a korlátlanság ígérete ellenére is számlázni.
A Telenor az eljárás indítását követően, 2013. szeptemberében módosította a szerződéses feltételeket, de arra vonatkozóan nem tudott biztosítékot nyújtani, hogy a korlátlan beszélgetés korlátozására egyébként sem került volna sor - tájékoztatott a GVH.
A hivatal kifejtette: a Telenor nem pusztán elhallgatta, hogy a szerződéses feltételek tartalmaznak egy forgalmi korlátot, de kifejezetten korlátlanként népszerűsítette a szolgáltatását - olvasható a közleményben.
A GVH több enyhítő körülményt azonosított, de tekintettel a Telenor ellen folyt korábbi versenyfelügyeleti eljárásokra, köztük arra, amelyben a korlátlanság tényleges korlátai miatt marasztalta el a GVH a céget, indokoltnak találta a bírság kiszabását.
A Telenor az MTI-hez eljuttatott közleményében hangsúlyozza: jóhiszeműen járt el, nem terhelt ki percdíjat a hívócsoporton belüli belföldi hívásokért a korlátlanként reklámozott szolgáltatás megrendelése esetén sem. A szerződési feltételek között valóban szerepel egy 1000 perces limit, ami felett a Telenornak elvileg lehetősége lett volna forgalmi díjat számlázni, de ezzel a lehetőséggel a társaság nem élt, így a reklámban foglalt korlátlan állítás teljesült - jelezte közleményében a vállalat.
A hatósági eljárás megindítását követően a kifogásolt rendelkezést törölte a Telenor a szerződési feltételekből a 2013. május 9-e és június 19-e közötti akció alatt szerződött ügyfeleket érintően - közölte a cég az MTI-vel.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


