Megszorítások a légiközlekedésben!
A Malév létszámleépítést készít elő, és Boeing 737-eseket ad bérbe
A Malév megkezdi 250 aktív és 150 jogi állományban lévő dolgozó csoportos létszámleépítését, ami az aktív foglalkoztatottak 21,6 százalékát érinti, és a téli menetrendben átmenetileg kölcsönbe adja öt Boeing 737-es repülőgépét - közölte a Malév hétfőn az MTI-vel.
2008.08.04 15:48MTIA légitársaság a működés és a létszám optimalizálását, valamint a további költségcsökkentő intézkedéseket gazdasági kényszerrel indokolja, a mintegy 2.500 dolgozó munkahelyének megőrzése érdekében. Az elbocsátások várhatóan nagyobb mértékben érintik a pilótákat és a légiutas-kísérőket.
A közlemény szerint a Malév annak érdekében, hogy minél kevesebb saját alkalmazottjától kelljen megválnia, a kölcsönzött munkaerő számát is 100 fővel csökkenti. A légitársaság 2007 novemberében csoportos létszámleépítés keretében már elbocsátott 120 főt, (6 százalékot). Ezt is figyelembe véve a privatizációs szerződésben vállalt, három évre megengedett 30 százalékos elbocsátási keretet még nem merítette ki. A cég hétfőn megküldte a csoportos létszámleépítésről szóló levelet a Közép-magyarországi Regionális Munkaügyi Központnak, és tájékoztatta a cég Központi Üzemi Tanácsát, a munkavállalókat és az érdekképviseleteket. A társaság rendelkezik az elbocsátásokhoz szükséges pénzeszközökkel, ezt a költséget befektetésnek tekinti, ami kevesebb mint egy év alatt megtérül.
A Malév a téli menetrendben megtartja minden európai és közel-keleti célállomását. A légitársaság szeptembertől üzembe állít négy Bombardier Q400-as turbópropelleres repülőgépet, amelyek a többi típusnál 30 százalékkal kevesebb üzemanyagot fogyasztanak. A légitársaság flottájában 18 Next Generation Boeing-737-es repülőgép van. A Malév több légitársasággal folytat tárgyalásokat az öt repülőgép bérbeadásról. A Malév korábban már bejelentette, hogy a téli menetrendi időszaktól megszünteti tengerentúli - a New York-i és a torontói járatát -, és kivonja a flottájából a két Boeing 767-es repülőgépet.
Kapcsolódó írások:
- Megrepedt szélvédő miatt visszafordult a Malév brüsszeli járata
- Bombardier légcsavaros repülőgépeket vásárol a Malév
- Abramovics nem adja a Malévet
- Újraindította a Budapest-New York légijáratot a Malév
- Titkos Malév-iratokra bukkantak Angliában
- Vitázik a Malév a kollektív szerződésről és a béremelésről
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


