Felpörgött az értékesítés
250 ezer euró - két hónap alatt több mint 300-an fizettek a letelepedésért
A speciális állampapírt az ÁKK bocsátja ki, ha a befektetők az arra kijelölt hét közvetítő cégnél jelzik letelepedési szándékukat.
2014.01.07 08:26MTI
Az év végéig 430 letelepedési államkötvényt értékesített az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) Zrt. - tudta meg a Napi Gazdaság.
A lap keddi számában azt írta: mindez azt jelenti, hogy az utolsó két hónapban majdnem háromszázan fizettek 250 ezer eurót a letelepedés reményében, hiszen október végén még csak 132 darabnál tartott az adósságkezelő. Az értékesítés a lap szerint fokozatosan futott fel, októberben még 57 darabot adtak el a papírokból.
A speciális állampapírt az ÁKK bocsátja ki, ha a befektetők az arra kijelölt hét közvetítő cégnél jelzik letelepedési szándékukat. A Napi Gazdaság szerint mindezek alapján 2013-ban Magyarországnak 26,9 millió euró (mintegy nyolcmilliárd forint) bevétele volt a letelepedési államkötvényből.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:01 A katolikusok imádták - Trump szerint nincs miért bocsánatot kérnie a pápás AI-képből
- 8:00 Az USA Legfelsőbb Bírósága jóváhagyta Trump transznemű katonákra vonatkozó tilalmát
- 6:01 AI-botokkal manipulálták a felhasználókat - botrány a Zürichi Egyetem titkos Reddit-kísérlete körül
- 22:50 Catalin Predoiu belügyminiszter lett az ügyvivő miniszterelnök Romániában
- 20:49 San Diego partjainál többen meghaltak egy hajótörésben
- 18:48 Bejelentette lemondását Marcel Ciolacu román miniszterelnök
- 16:39 Nicusor Dan: nem a pártoknak, hanem a társadalomnak kell irányt választani Románia számára
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06