Luxusverseny a szállodákban
Komornyik és padlófűtés: mitől igazi a luxus?
Eléggé meg kell erőltetni a fantáziáját ma már annak a tervezőnek, aki ki akar tűnni a luxusszállodák óriási versenyében, de ma is a különleges környezet és az extra szolgáltatás a legfőbb vonzerő.
2008.01.06 18:17MTIKastély, homokos tengerpart, őserdő és kolostor, magánpark és vízesés - ezek a 2008-ban nyíló új szállodák legkapósabb helyszínei.
A belgiumi Bruges-ben egy 15. századi kastélyban nyílik hamarosan egy 95 szobás szálloda. Egy másik cég a firenzei Palazzo Della Gheraradesca palotában és volt kolostorépületben nyit hotelt, amelyhez a gyönyörű város legnagyobb magánparkja is hozzátartozik majd.
Afrika elsősorban természeti csodáival vonz, ugyanakkor a zsuppfedeles, a helyi építészeti hagyományokra emlékeztető kunyhókhoz saját úszómedence tartozik, ilyen a mozambiki Azura Lodge.
Az ománi szultánság északi Musandam nevű félszigetén egy félreeső halászfaluban hamarosan vendégeket fogad a Zighy Bay, amely 82 lakóházat takar, magánkomornyikkal, medencével és saját kikötővel.
Egy Új-Delhiben szeptemberben megnyíló üdülőszállót a Humayun nevű síremlék és egy több ezer éves éves erőd mellé építettek - adja hírül a Turizmus Panoráma online szakmai fórum.
Kína szinte minden hónapban egy-egy újabb luxusszállót nyit. A pekingi Swire Hotels Sanlitun nevű szállodát a japán Kengo Kuma tervezte: padlófűtéses faburkolatú fürdőszobái a feng shui jegyében születtek. Hainan szigete egyike Kína legvonzóbb turisztikai célpontjainak. Itt épül a Mandarin Oriental Sanya, trópusi környezetben, mérföldhosszú homokos stranddal, 300 szobával és lakosztállyal, amelyekből csodálatos kilátás nyílik a Dél-Kínai-tengerre.
A festői környezetben lévő thaiföldi szállodák közül is kitűnik majd a Soneva Kiri. A vízeséseiről híres Koh Kood szigeten létesülő üdülőkomplexumot 42 úszómedencés villa alkotja.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
- 13:53 Magyar Péter: a Tisza-kormány a nemzet és nem a miniszterelnök szolgálója lesz
- 11:50 Választás 2026 - Lejár a határidő a plakátok eltávolítására
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


