Jobinfo.hu
Óvakodjunk a túlzottan jól hangzó hirdetésektől! Egyre több a csaló a munkaerőpiacon
Kecsegtető, kétkezi vagy szakipari munkát kínáló álláshirdetésekkel csalnak ki több tízezer forintot a külföldre, leginkább az angol és német nyelvterületre invitáló csalók a magyar munkavállalókból a Jobinfo.hu információi szerint.
2012.05.29 12:22MTIAz állásportál keddi közleménye emlékeztet arra, hogy miközben egyre nyitottabbak a magyarok a külföldi munkavállalás iránt, egyre több csaló épít erre: míg régebben sokat lehetett találkozni a "külföldi szexmentes munkáért" több ezer eurós fizetést ígérő hirdetések áldozatairól szóló hírekkel, mostanában többnyire az egyszerű kétkezi vagy szakipari munkavállalásra jelentkezőkre specializálják magukat a tisztességtelen hirdetők.
A tájékoztatás szerint a hirdetésekben főként angol és német nyelvterületre keresnek munkavállalókat, majd a telefonos vagy személyes megbeszélésen 40-70 ezer forint körüli összeg befizetését kérik, hogy a kiutazást vagy a szállás előlegét rendezni tudják. Ezekről akár számlát is kiállítanak, ám amikor elérkezik az utazás ideje, a megbeszélt helyen nem áll busz, a kontaktszemély pedig többé nem érhető el.
A Jobinfo.hu szerint az is előfordul, hogy az illető már kiutazik, s ott döbben rá, hogy cserbenhagyták.
A csalás kivédésére a Jobinfo.hu azt tanácsolja, hogy amennyiben a hirdetés túlságosan is jól hangzik, a munkavállaló legyen nagyon körültekintő. Próbálja leinformálni a hirdetést feladó céget, ne adja át úti okmányaikat - inkább fénymásolja le őket, s ne induljon útra legalább alap szintű nyelvtudás és készpénz nélkül.
Fontos tudni azt is, hogy a munkaközvetítőknek, legyen szó akár belföldi, akár külföldi állásajánlatról, mindig a munkáltató fizet. Amennyiben mégis kérik valakitől a járulékos költségek kifizetését, azt csak a helyszínen vagy kizárólag jegy ellenében tegye meg.
A Jobinfo.hu integrált álláskereső portált 2003 augusztusában indította el a Hírek Média: a felület több mint 210.000 regisztrált pályázót és átlagosan mintegy 30.000 állásajánlatot tartalmaz.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


