A beteg- és az életbiztosításokat nem
Adó terhelné a biztosításokat 2013-tól
A beteg- és az életbiztosítások kivételével a jövő évtől adó terhelné a biztosításokat az erről szóló törvényjavaslat értelmében - mondta keddi expozéjában Szatmáry Kristóf államtitkár a parlamentben. Az adót a biztosítóknak kell megfizetniük.
2012.05.22 17:37MTIA kötelező gépjármű felelősségbiztosítást 30 százalékos adó terhelné, annyi, amilyen mértékű a megszűnő baleseti adó. A Casco adója 15, míg a többi biztosításé 10 százalékos lenne. Az előterjesztés szerint az adó alanya a biztosító.
Az államtitkár hangsúlyozta: a Széll Kálmán Terv 2.0 értelmében a biztosítási adó három másikat vált ki, a pénzügyi intézmények különadóját, a tűzvédelmi hozzájárulást és a baleseti adót.
A kötelezettség a nem magyar székhelyű biztosítókat is terhelné, ha a biztosítás kockázata Magyarországon merül fel.
Az államtitkár arra is rámutatott, hogy ha egy autós a baleseti adót már a jövő évre megfizette, azt a biztosítójától vissza kell kapnia. Az összeget a társaságok az államtól igényelhetik vissza.
Szatmáry Kristóf az adórendszerrel kapcsolatban kiemelt célnak nevezte az átláthatóságot.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


