Milyen jövő vár rá?
Százmilliárd dollárt is érhet a Facebook
Akár 100 milliárd dollárt is érhet és 12 milliárd dollárra is szert tehet a várhatóan május 18-án sorra kerülő részvénykibocsátásból a Facebook.
2012.05.04 18:06MTIÍgy most már szinte biztosra vehető, ez lesz minden idők legnagyobb kibocsátása az internetes cégek között azóta, hogy a Google 2004-ben 1,9 milliárd dollár értékben bocsátott ki részvényeket.
A legfrissebb tőzsdei prospektus szerint a cég részvényeit 28-35 dollár közötti áron fogják kínálni, s ha minden jól megy, a világ legnagyobb közösségi portálját működtető társaság piaci értéke meg fogja közelíteni a 100 milliárd dollárt. Ezzel elmarad ugyan a három szektortárs, a Google, a Microsoft és az Apple mögött, de maga mögé utasítja a világ legnagyobb számítógépgyártójának számító Hewlett Packard céget(48 milliárd dolláros tőkeérték) és a világ legnagyobb autógyártóját, a General Motorst(35 milliárd dollár).
Hogy milyen jövő várhat a Facebookra, arra a Google sikeréből lehet következtetni: az internetes kereső most 200 milliárd dollárt ér, a 2004-es kibocsátáskor 23 milliárd dollárra taksálta a céget a piac. A Microsoft tőkepiaci értéke most 265 milliárd dollár, az Apple-é 590 milliárd dollár körül van.
A céget alapító Mark Zuckerberg birtokában a kibocsátás után várhatóan 31,5 százalék részvény lesz. Ez a csomag - ha a kibocsátási ár a meghatározott sáv tetején alakul - több mint 17 milliárd dollárt fog érni. Ezzel Zuckerberg a világ leggazdagabb embereit felsorakoztató Forbes listán a 33. helyre kerülhet, megelőzvén a Dell, vagy a Microsoft vezérigazgatóját.
Kapcsolódó írások:
- A Facebookon leplezte le szexuális zaklatóját a csúcssportoló
- Írjon e-mailt XVI. Benedek pápának!
- Hogyan alakítja át a Facebook a politikát?
- Facebookos flörtölés miatt verték agyon a férfit
- Készül a kopasz Barbie - már a haj nélküli GI Joe-ra hajtanak
- Majdnem Facebook: Faceskin az olasz közösségi háló
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


