Monti megmontizta
Európara: az olaszok nem kérnek a mentőcsomagból
Az olasz kormányfő szerint Olaszországban nincs szükség újabb megszorító csomagra, az olasz gazdaság recessziója esetén sem.
2012.02.20 16:00MTIMario Monti szerint - aki a milánói tőzsdén vállalkozók és bankárok előtt beszélt az olaszországi helyzetről - a kormány a recesszióra sem tervez új költségvetést, mivel erre véleményük szerint nincs szükség. Monti ennek kapcsán hangsúlyozta, hogy Olaszország egyedül nem tud növekedni, szüksége van Európa támogatására.
Mint közölte, a növekedés támogatására kormány pénteken az adózást egyszerűsítő intézkedéscsomagot terjeszt elő, amellyel elsősorban a becsületes adózók helyzetét akarja megkönnyíteni.
Elmondta azt is, hogy az uniós tranzakciós adó bevezetését lehetségesnek tartja.
A kormányfő egyúttal hangsúlyozta, hogy kormánya legalább a 2013-as törvényhozási időszak végéig hivatalban marad. Olaszország a negyedik negyedévben 0,7 százalékos, a harmadik negyedévben 0,2 százalékos GDP-csökkenést jelentett, vagyis technikai értelemben már recesszióban van. Tavaly egész évben 0,4 százalékkal nőtt az olasz gazdaság.
A kormány az idei évre 0,4 százalékos visszaesésre számít, az olasz központi bank 1,5 százalékos, míg a Nemzetközi Valutaalap (IMF) 2,2 százalékos zsugorodást becsül.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06