A piac már beárazta a zárlatot
Iráni embargó - Kissé drágult a kőolaj
Kissé drágult a kőolaj arra a hírre, hogy az Európai Unió július 1-jéig késleltetett olajembargót vezet be Irán ellen.
2012.01.23 13:59MTIKözép-európai idő szerint dél körül az északi-tengeri Brent kőolajfajta hordónkénti ára 34 centtel 110,20 dollárra emelkedett, a nyugati féltekén irányadó WTI 7 centtel 98,40 dollárra drágult.
Elemzők megjegyezték: az embargót a piac már beárazta, ezért nem emelkedtek ennél nagyobb mértékben az árak, és az is behatárolta az drágulást, hogy az embargót csak késleltetetten vezetik be. Másrészt a piacot egyelőre jobban aggasztják az európai adósságválság fejleményei, tekintettel arra, hogy igen lassan haladnak a görög adósságrendezéssel kapcsolatos tárgyalások.
A dpa összeállítása szerint az EU kőolajimportjában Irán nem játszik jelentős szerepet: tavaly az első kilenc hónapban a huszonhetek 896 millió hordó olajat vásároltak (egy hordó 159 liter), ennek 4,4 százaléka származott Iránból.
Az Európai Unió statisztikai hivatala szerint az EU 14,5 milliárd euró értékben vásárolt 2010-ben Iránból, 52 százalékkal többet az egy évvel korábbinál. Ez szinte teljes egészében nyersolaj volt.
Az Iránba irányuló uniós kivitel 10,4 milliárd euróról 11,3 milliárdra emelkedett 2010-ben, főként gépek és berendezések mentek a közel-keleti országban.
Az EU importjában Irán a 22., az exportban a 25. helyet foglalja el.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


