A szakszervezet nem érti a kormány ajánlatát
Hogyan és miből támogatnák a BKV-t?
Június végéig tárgyal a főváros a minisztériumokkal a BKV pénzügyi helyzetének rendezéséről. A múlt szombati, első tárgyalási fordulón annyi derült ki, hogy a kormányzat 10-12 milliárd forintnyi előre hozott támogatást nyújtana.
2008.04.22 09:55Népszabadság OnlineKeller László pénzügyi államtitkár ezt a lapnak úgy pontosította: a főváros fog tőkét juttatni a BKV-nak a rendelkezésére álló vagyonelemek értékesítéséből, ám amíg ez be nem folyik, a kormány a Magyar Fejlesztési Bankon keresztül megelőlegezi. A főváros így előbb jutna a pénzéhez, amit odaadhat a közlekedési vállalatnak - fogalmazott Keller, aki szerint 5-6 milliárd forint fejlesztésre és egy csuklós busz beszerzésére lenne fedezet a BKV-nak. Hangsúlyozta: továbbra sincs szó arról, hogy a cég többlet-költségvetési támogatást kapna.
Ikvai-Szabó Imre (SZDSZ) főpolgármester-helyettes a kormányzati bejelentést a napilapnak meglepőnek nevezte, hozzátéve, nem tudják, pontosan milyen vagyonelemekre célzott a pénzügyi tárca. A főváros értékesíthető vagyonelemeit ugyanis már felmérték, azok hasznosításának az a célja, hogy egyensúlyban maradjon Budapest költségvetése.
A pénzügyi államtitkár szerint ez az előre hozott támogatás sem oldja meg a BKV hoszszú távú problémáját, ezért a fővárossal folytatandó tárgyalásokon azt kell tisztázni, hogy milyen veszteséget okoz a tömegközlekedés fenntartása, a finanszírozásban milyen szerepe legyen az államnak, illetve az önkormányzatnak.
A szakszervezet nem érti a kormány ajánlatát, igaz, még nem is tájékoztattak a részletekről, erre ma késő délután kerül sor - nyilatkozta Gulyás Attila, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének (VTDSZSZ) elnökhelyettese. - Amit a sajtóból megtudtunk, ijesztően hangzik - mondta.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


