Ki fizesse meg a bankok "kapzsiságát"?
Basescu keményen beszólt a bankoknak
Traian Basescu román államfő reményét fejezte ki, hogy nem az Európai Unióhoz frissen csatlakozott tagállamoknak kell megfizetniük a bankok "kapzsiságát".
2011.11.25 15:30MTIA román média pénteki tudósítása szerint az államfő felszólította az európai bankokat, hogy az októberi EU-csúcson született egyezségnek megfelelően, ne vonják ki pénzüket az eurózónán kívüli országokban lévő leányintézeteiktől.
A román államfő azt követően foglalt állást, hogy az osztrák központi bank olyan intézkedéstervezettel állt elő, amelynek értelmében az osztrák pénzintézetek – az UniCredit Bank Austria, az Erste és a Raiffeisen Bank International – kelet-európai leánybankjai számára csak akkor biztosítják a hitelkeret növelését, ha adott a fenntartható helyi refinanszírozás lehetősége. Mindhárom bank jelen van Romániában.
Basescu reményét fejezte ki, hogy csak "félreértésről" van szó. Emlékeztetett, hogy az októberi EU-csúcson az euróövezetben működő bankok a feltőkésítéséről szóló megállapodás szerint a pénzintézeteknek biztosítaniuk kell a kelet-európai leányintézeteik finanszírozását.
Románia első embere szerint "sportszerűtlenség" lenne a működő bankok részéről, ha most vonják ki pénzüket a romániai leányintézeteiktől, miután ez utóbbiak "óriási nyereséget" termeltek éveken át. "Nem szeretném emlékeztetni európai barátainkat arra, hogy Románia EU-csatlakozása előtt egyik feltételként a román bankrendszer privatizációját szabták meg" - mondta Basescu.
Leszögezte: nem ért egyet azzal, hogy később érkezett tagországokkal fizettessék meg a bankrendszer "kapzsiságát". Ezzel az elmúlt évek azon "óvatlanságára" utalt, amikor csupán személyi igazolvány felmutatásával biztosítottak hiteleket a bankok.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


