Fellendítenék a tengeri élővilágot
Mesterséges zátonyt építenek Dubajnál
Az emírségekbeli mesterséges szigetcsoportok háttérben álló építési konszern most egy mesterséges zátony rendszert készül létrehozni Dubaj városának partjainál, hogy "fellendítse" a helyi tengeri élővilágot.
2011.11.24 07:55MTIA beruházást az állami tulajdonban lévő Nakheel építési konszern végzi. Az ingatlanfejlesztési társaság elnöke, Ali Rasíd Lúta elmondása szerint a munkálatok pár hónapon belül megkezdődhetnek. Mint hozzátette: a mesterséges zátony valószínűleg betonszerkezetből, valamint hatalmas kőtömbökből fog felépülni.
A költségekről azonban csak annyit árult el, hogy a beruházás nem jelent "nagy anyagi megterhelést". A cég reményei szerint a projekt segít majd fellendíteni a halászatot a dubaji partok mentén.
Egy nagyszabású pénzügyi átütemezés révén a Dubai World holdinghoz tartozó Nakheel cégnek idén augusztusban sikerült végre pontot tennie a súlyos adósságproblémáinak végére, amely 2009 végén hozzájárult ahhoz, hogy Dubaj gazdasága válságos helyzetbe kerüljön.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
- 14:59 Az Egyesült Államok törölte Romániát a vízummentességi programból
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06