Tárgyalnak a szakszervezetek a minisztériummal
Sztrájkba léptek az olasz benzinkutasok
Kedd estétől péntek reggelig sztrájkot hirdettek az olaszországi benzinkút-üzemeltetők. A sztrájkot a szakszervezetek elhalaszthatják, ha ma délután sikerül eredményt elérni az illetékes minisztériummal folytatott tárgyaláson.
2011.11.08 09:38MTIAz utolsó pillanatig folyik az egyeztetés a két és fél napos országos benzinkutas sztrájk elkerülése érdekében. Az üzemanyagtöltő állomásokon dolgozók érdek-képviseleteit délután várják újabb megbeszélésre a római gazdasági fejlesztési minisztériumba. Ha ez eredménytelenül zárul, az italiai benzinkutak a városokban ma este 19 órától péntek reggel 7 óráig beszüntetik a szolgáltatást.
Az autósztrádákon a sztrájk kedd este 22 órakor kezdődik. Szicíliában huszonnégy órával hosszabb lesz a munkabeszüntetés, a sztrájk már hétfőn este elkezdődött. A sztrájk alól kivételt jelent az esőzések miatt természeti katasztrófa sújtotta területnek nyilvánított Toszkána és Liguria tartománya, Piemontéban is kizárólag éjszaka tartanak zárva a benzinkutak.
A sztrájk indokait Roberto Di Vincenzo, a benzinkutasokat képviselő Fegica-Cisl szakszervezet főtitkára azzal indokolta, hogy a benzinkutasok sürgetik a piac-liberalizációját, alacsonyabb adóterhet és a benzinkutasok által húsz éve élvezett jövedelemadó-kedvezmény fenntartását követelik. A kormány az utóbbit el akarja törölni évi 21 millió euró többletbevételben reménykedve és megfeledkezve arról, hogy a benzinkutasok így is évi 38 milliárd eurót juttatnak az államkasszába - hangoztatta Di Vincenzo.
Hangsúlyozta, hogy nem a benzinkutasok emelték a csillagokba az üzemanyag árat. A kőolajpiaci árak emelkedésén túl az olasz kormány az idén egy eurócenttel drágította az üzemanyagot a nemzeti kulturális alap támogatására, 4 centtel a észak-afrikai bevándorlás teremtette vészhelyzet miatt és még 1 centtel az árvíz sújtotta tartományok megsegítése érdekében.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


