A különbség akár nagy is lehet
Ha Kadhafit gyomron lövik, azt megérzi az olajpiac
Kadhafi halálhírére azonnal reagált az olajpiac.
2011.10.20 18:22MTIAzonnal reagált az olajpiac Kadhafi halálhírére, s például mintegy fél százalékkal csökkent a Crude típusú amerikai könnyűolaj ára - mondta Pálffy Gergely, az árupiaci elemzésekkel foglalkozó Solar Capital Markets Zrt. elemzője.
Hozzátette, várakozásaik szerint az olajárak a következő napokban tovább csökkennek, így a Brent ára is, ami 111 dollár körüli volt szerdán hordónként.
Líbia a világ napi olajkitermelésének mintegy 4 százalékát adja.
Az elemző elmondta, a halálhír másik hatása az lesz, hogy csökken a nagy különbség a Brent és a Crud ára között: a határidős piacokon novemberi és decemberi kontraktusokra 30 dollár is volt különbség.
Pálffy Gergely kifejtette, a különbség 10-15 dollárra is lemehet, miközben az OPEC azt szeretné, ha a Brent ára hordónként tartósan 100 dollár fölött maradna. A Crud azonban tartósan 85 dollár közelében maradhat, a halálhír előtti 88 dollár feletti árral szemben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


