Vízi társulatoknál kezdhetnek dolgozni
Több mint ezer roma kapott munkát
Nagy Linda, a Belügyminisztérium szóvivője közölte: szeptembertől öt megyében több mint ezer, főként roma álláskereső kapott munkát a vízi társulatoknál.
2011.09.02 14:12MTIA szóvivő emlékeztetett, hogy a foglalkoztatás a tavasszal a kormány és az Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) között létrejött megállapodás része.
Mint kifejtette, a Start-munka mintaprogram keretében 1.078 álláskereső dolgozik szeptember 1. és november 30. között az ország öt megyéjében (Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Jász-Nagykun-Szolnok, Hajdú-Bihar és Békés megyékben), 19 vízi társulatnál, összesen 144 településen.
A programban részt vevők a lakóhelyük közelében lévő, a projektben érintett településen napi 8 órában a külterületi csatornák és árokhálózatok karbantartását és tisztítását végzik - közölte.
A munkát roma brigádvezetők segítik - mondta -, a résztvevők kiválasztásában pedig a helyi roma kisebbségi önkormányzatok is szerepet vállaltak.
A projekt összköltsége 382 millió forint. A tavasszal a romák foglalkoztatásáról kötött megállapodás részeként más kezdeményezések is indultak a napokban, így hét megyében a közutak karbantartására foglalkoztatnak több mint 750 embert - ismertette.
Májusban a kormány és az ORÖ megállapodott arról, hogy legalább százezer munkanélküli romát vonnak be 2015-ig a munkaerőpiacra. Emellett akkor olyan átfogó oktatási változásokat jelentett be a kormány, amelynek eredményeként 20 ezer roma fiatal 50 szakmunkásképző iskolában piacképes szakmát szerez. Célként határozták meg továbbá, hogy a szak- és a felnőttképzésben körülbelül 50 ezer, ma legfeljebb szakiskolai végzettségű roma felnőtt piacképes szakképzését szervezik meg.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


