Orbán kössön új megállapodást a bankszövetséggel!
Gazdasági válsághelyzet - azonnali kormányülést követel Mesterházy
Mesterházy Attila, az MSZP elnöke azt mondta: a miniszterelnök azonnal szakítsa meg szabadságát és hívjon össze kormányülést a kialakuló gazdasági válsághelyzet miatt.
2011.08.10 15:10MTIAz ellenzéki pártelnök felszólította Orbán Viktort arra is, hogy kössön új megállapodást a Magyar Bankszövetséggel és folytasson további egyeztetéseket az adósok és az önkormányzatok érdek-képviseleti szerveivel.
Mesterházy Attila hozzátette: a bankadó bevételeit válságkezelésre, illetve egy válságalap létrehozására kell fordítani.
A most kialakuló nemzetközi pénzügyi válság kiemelten sújtja Magyarországot, ezért a kormánynak válságforgatókönyvvel kell felkészülnie a várható gazdasági nehézségekre - mondta az ellenzéki politikus.
Mesterházy Attila hozzátette: a forint rosszabbul teljesít, mint a környező országok devizái, az ország kockázati felára pedig két és fél éves csúcson van.
A szocialista politikus nonszensznek nevezte, hogy a jelenlegi helyzetért a korábbi kormányokat felelősségre lehetne vonni. Mesterházy Attila emlékeztetett rá, hogy amíg a Bajnai-kormány utolsó hónapjaiban 180-185 forint volt a svájci frank, addig legutóbb már a 274 forintos szintet is elérte.
Az ellenzéki pártelnök szerint nem a korábbi, hanem a jelenlegi kormány felelőssége, hogy miként kezeli ezt a helyzetet. Mesterházy Attila felszólította a kormányt, hogy ne az emberek kárára kezelje a válságot.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:57 A hét elején még borult, párás, ködös idő várható, majd feltámad a szél, és melegedés kezdődik
- 20:54 Az EU dömpingellenes vámokat vetett ki a Kínából származó eritritol édesítőszerre
- 18:52 IEA: Az atomenergia növekvő szerepre tesz szert a globális energiaellátásban
- 16:51 Jövő generációs modellekkel vesz lendületet a BMW
- 14:32 300 ezer fölé növeli a kisebb napelemes rendszerek számát a Napenergia plusz program
- 12:35 MÁV: érvénytelenítették a kármentesítési és hulladékelszállítási feladatra kiírt eljárás
- 10:26 HM: szövetséges katonai menetoszlopok haladnak át Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06