A horvát kuna is megéri a pénzét
Most érdemes eurót vásárolni a nyaralásra?
A görög válság miatti félelem csökkenésével az euró mellett erősödött a forint is, így az Equilor Befektetési Zrt. szakértője szerint a következő napokban érdemes lehet eurót, vagy horvát kunát venni a nyaraláshoz.
2011.07.09 09:30MTIAz Equilor közleményében Saághy Pál, a cég vezető üzletkötője emlékeztet rá, a forint árfolyamát alapvetően két tényező határozza meg: a nemzetközi árfolyammozgások és a magyar makrogazdasági és pénzügyi kilátások. Saághy Pál szerint most valamennyi tényező "ideiglenes nyugalmi" állapotban van.
Az eurózóna adósságkrízise áthidaló megoldás közelébe érkezett azzal, hogy a múlt héten a görög kormány megszavazta a stabilizációs programot, amiért cserébe megkapják a nemzetközi hitelcsomag következő részletét. Ezzel párhuzamosan a hosszú távú megoldás keresésében is előreléptek. Mindez elsősorban a nemzetközi hangulatot hűtheti, ami jó esetben a svájci frankra nehezedő nyomást is csökkentheti - véli Saághy Pál.
A görög helyzet enyhülésével a globális kockázatvállalási hajlandóság fokozódhat, ami a hazai - egyelőre - kedvező megítélésű folyamatokkal kiegészülve indíthat kisebb tőkeáramlást a forint irányába. Az Equilor szakértője szerint a forint csökkenő trendben mozog: a napokban a 263 forintos támasszal küzdött az euró árfolyama, ennél sokkal erősebb forint árfolyam nem várható.
A befektetői hangulat romlásával az árfolyam könnyen 275 forintig emelkedhet, ami 4-5 százalékos gyengülést jelent a mostani árszinthez képest. Egy 4 fős család egyhetes külföldi nyaralásánál, 500 euró költőpénzzel kalkulálva ekkora gyengülés 5.500 forint plusz kiadást jelentene.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


