57-en megkapják - a többiek?
Komárom megelőlegezte: 42 millió forint túlórapénzt kapnak a tűzoltók
Saját költségvetéséből megelőlegezi Komárom a városi tűzoltóság 57 munkatársának járó 42 millió forintot, amelyet a 2004 és 2007 közötti időszakban kellett volna megkapniuk az EU-s munkaidőnorma túllépése miatt.
2011.07.06 12:42MTIEzt jelentette be szerdai sajtótájékoztatóján Molnár Attila polgármester (Fidesz).
Kontrát Károly, a Belügyminisztérium államtitkárára elmondta, hogy az uniós csatlakozással 54-ről 48 órára kellett volna csökkenteni a tűzoltók munkaidejét, de ez csak 2007 végén valósult meg teljesen.
Ha az előző kormányok rendben kifizették volna a túlórák díját, akkor az kétmilliárd forint lett volna, most viszont 7,2 milliárdos kiadást okoz a késedelmi kamatok és a járulékok miatt - tette hozzá.
Az államtitkár azt mondta, hogy a kormány december 31-ig minden érintett aktív és nyugdíjas tűzoltónak kifizeti az elmaradt túlórapénzt.
Az ország több városában az önkormányzatok az összeget megelőlegezték, a sajtótájékoztatón Győr, Kaposvár és Budapest nevét említették példaként.

Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


